headerphoto


Komunálne voľby 2010


Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.
Máme nového diecézneho biskupa


Otec biskup Vladimír Filo sa 27.12.2008 stal novým diecéznym biskupom našej diecézy. Doteraz bol od roku 2002 vo funkcii koadjútora diecézy.
Do funkcie nastúpil po otcovi biskupovi Eduardovi Kojnokovi, ktorý bol na čele diecézy od roku 1990.

Vladimir Filo - diecézny biskup rožnavskej diecézy

Za doterajšie pôsobenie na čele diecézy ďakujeme otcovi biskupovi Eduardovi Kojnokovi a vyprosujeme Božie požehnanie pre otca biskupa Vladimíra Fila.
Kliknutím na nasledovné odkazy sa dozviete viac:

- Oznámenie o vymenovaní nového diecézneho biskupa
- Fotografie zo slávnostnej svätej omše 28.01.2009

Viac informácií môžete nájsť na stránke Rožňavského biskupstva - www.roznava.rcc.skPrvé diela robil so starým...


V regionálnych novinách (My Zvolensko-podpolianske noviny) bol uverejnený rozhovor s pánom Ondrejom Šufliarskym.

Prečítať si ho môžete na tejto stránke v sekcii: Napísali o nás, alebo kliknutím na toto miesto.Oficiálna webová stránka našej obce


Na adrese http://www.obecstarahuta.sk sa nachádza oficiálna webová stránka našej obce.
Veľmi som sa potešil, keď som ju našiel. Prečo? Keď budú dve stránky súťažiť medzi sebou, znamená to len viac informácií pre našich občanov. A práve to - viac informácií pre ľudí - som celý ten čas chcel.
Odteraz sa pre túto vec bude angažovať už viac ľudí. Nielen ja, ktorý som aj tak všetko nestíhal. Verím, že aj na oficiálnej stránke budú zaujímavé veci pre občanov.
Držím palce webmastrovi oficiálnej stránky a ľuďom v pozadí, ktorí na nej budú pracovať. Nech sa im darí.
Ja dúfam, že raz v blízkej/vzdialenej budúcnosti všetky nedorozumenia skončia a bude znova len jedna stránka obce a oveľa viac ľudí, ktorí sa budú o ňu starať. Veľa šťastia priatelia.

Viac som o tom napísal na svojom blogu: www.vajo.blog.sme.skMimoriadne zasadnutie Obecného zastupiteľstva


Dňa 25.8.2008 sa obecné zastupiteľstvo stretlo na mimoriadnom zasadaní. Predmetom zasadnutia bola najmä kúpa nových pozemkov pre obec.
Škoda, že toto zasadanie sa znova uskutočnilo neverejne. Starosta o termíne a obsahu rokovania neinformoval dopredu občanov a tým nám v podstate neumožnil zúčastniť sa rokovania, a zároveň znova porušil zákon 612/2002 o obecnom zriadení, kde sa okrem iného píše:
"Návrh programu rokovania sa oznamuje a zverejňuje na úradnej tabuli aspoň tri dni pred zasadnutím obecného zastupiteľstva alebo, ak ide o mimoriadne zasadanie, aspoň 24 hodín pred jeho konaním." (§12, odsek 1).
Uznesenie z predmetného zasadnutia sa objavilo na úradnej tabuli a môžete si ho pozrieť v príslušnej sekcii na ľavej strane, alebo kliknutím na toto miesto.Tieto stránky sa stali už (ne)oficiálnymi


Obecné zastupiteľstvo na svojom zasadnutí zo dňa 4.7.2008 rozhodlo, že už nie som kompetentný vystupovať ako webmaster oficiálnych stránok obce Stará Huta. Akceptoval som to a tieto stránky sa odvtedy stali už (ne)oficiálnymi.
Na obsahu týchto stránok sa týmto rozhodnutím ale nič nemení. Tak ako doteraz, aj naďalej sa budem starať o fungovanie tejto stránky.
Ak by ste sa chceli o tom dozvedieť viac, pozrite si môj súkromný blog na www.vajo.blog.sme.sk